jak zdobyć bitcoiny za darmo

Skoro tu trafiłeś to z pewnością chciałbyś się dowiedzieć jak zdobyć bitcoiny (BTC) za darmo. Z pewnością wiesz już co to są bitcoiny, ale jeśli nie, już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż bitcoin jest tak zwaną kryptowalutą. Oznacza to, że jest ona generowana komputerowo za pomocą skomplikowanych algorytmów i istnieje jedynie w postaci cyfrowej. Ponadto bitcoiny są walutą deflacyjną, czyli taką, która ma ograniczoną z góry ilość. Jako że jest to waluta deflacyjna, to jej wartość z czasem rośnie, a nie jak w przypadku wszechobecnych walut inflacyjnych – maleje. Na początku istnienia bitcoina jego wartość wynosiła zaledwie kilka centów jednak z czasem ta wartość rosła i nadal rośnie. Przełomowy okazał się koniec roku 2013, kiedy to cena jednego bitcoina podskoczyła z 200$ do niemal 1200$! Oznacza to, że kupując 1 BTC pod koniec 2013 roku można było zarobić ponad 500% w miesiąc!

Przez okres 2014 roku, niestety bitcoin zanotował spadek wartości, czy może słuszniej było by to nazwać korektą, i jego cena spadła do około 400$. Po wystąpieniu korekty jego wartość zaczęła wracać na normalny tor, czyli stopniowo i systematycznie rośnie, aż do teraz. Na dzień dzisiejszy cena bitcoina wynosi 953 dolary. Specjaliści i analitycy przewidują, że niedługo nastąpi kolejny gwałtowny wzrost wartości BTC, ale tym razem nie będzie się to wiązało ze spadkiem. Przwiduje się, że cena bitcoina w latach 2017-2018 przekroczy próg 2000 dolarów, a w ciągu najbliższych 5 lat osiągnie wartość 10.000 dolarów.

 

Jak zdobyć Bitcoiny?

Oczywiście sposobów na zdobycie Bitcoinów jest kilka, niektóre wiążą się z inwestycją, inne są darmowe. Bitcoiny tak jak każdą inną walutę, można po prostu kupić. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy, możemy je też wykopać. Aby to zrobić wystarczy zainstalować specjalny program na naszym komputerze, który za pomocą siły obliczeniowej naszego procesora zacznie wydobywać BTC. Z wydobywaniem bitcoinów wiążą się specjalne algorytmy, więc nie ma się co łudzić, że w noc zdobędziemy BTC warte 500$, ale posiadając odpowiednio mocny komputer, z pewnością zgromadzimy bitcoiny warte kilkaset, czy kilka tysięcy dolarów. Na przykład na Islandii, istnieją firmy, które stworzyły tzw. farmy bitcoinów – zajmują się one jedynie wydobywaniem bitcoinów na specjalnie zoptymalizowanych do tego maszynach. Dlaczego te farmy BTC są zlokalizowane na Islandii? Z powodu sprzyjającego klimatu, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo na chłodzeniu podzespołów. Zysk miesięczny takich farm BTC liczony jest w milionach dolarów.

 

Jak zdobyć BTC za darmo?

Z czasem powstały tak zwane „kraniki BTC”. Są to specjalne strony, które pozwalają zdobyć bitcoiny w zamian za wykonanie prostej akcji – wypełnienie captcha, kliknięcie przycisku itp. Jak zarabiają krany bitcoinów? Odpowiedź jest prosta, każda z takich stron jest pełna różnego rodzaju reklam, więc najzwyczajniej w świecie zarabia na wyświetlaniu reklam. Z zysku z tych reklam kupują BTC, a następnie rozsyłają je do użytkowników, którzy je zarobili. Oczywiście poza stronami typu „kraniki BTC” powstały też strony pozwalające na pomnożenie posiadanych bitcoinów poprzez grę w różne gry w kasynie, czy też zakłady bukmacherskie.

 

Strony do zarabiania BTC za darmo

Poniżej przedstawiam najlepsze na dzień dzisiejszy „krany BTC” wraz z opisem jak zdobyć bitcoiny za ich pomocą:

FreeBitcoin – jest to najpopularniejszy „kran BTC” i prawdopodobnie jeden z pierwszych jakie powstały. Zarabianie BTC za jego pomocą jest dziecinnie proste – wystarczy wypełnić captcha, następnie kliknąć przycisk Roll, który uruchamia losowanie. W zależności od tego jaki numer zostanie wylosowany otrzymamy nagrodę w postaci bitcoinów. Możemy zarobić tu do 0.5BTC, czyli na dzień dzisiejszy ponad 400$ w jednym losowaniu! Oczywiście szansa na tak dużą wygraną jest relatywnie niska, jednak grając tu regularnie, co godzinę, można z czasem uzbierać ładną sumkę bitcoinów za darmo. Ponadto strona umożliwia nam w prosty sposób pomnożenie zdobytych Bitcoinów.

777Bitcoin – jest to klon sławnego FreeBitcoin, czyli żeby zdobyć darmowe BTC wystarczy wypełnić captcha, kliknąć Roll i poczekać, aż nasza nagroda zostanie wylosowana. W zależności od naszego szczęścia możemy wygrać do 0.5BTC, czyli na tę chwilę ponad 420 dolarów! Bitcoiny można zarabiać co 60 minut, a zdobyte bitcoiny oczywiście, tak jak w przypadku FreeBitcoin można łatwo pomnożyć.

MoonBitcoin – to moja ulubiona stronka do zarabiania bitcoinów. Jak zdobyć bitcoiny? To dziecinnie łatwe. Zarabiać możemy co 5 minut, a żeby zdobyć bitcoiny wystarczy wpisać captcha. Im częściej zgłaszamy się po bitcoiny, tym więcej zarabiamy. Takie to proste.

BonusBitcoin – ostatnia stronka w zestawieniu, ale to nie oznacza że najgorsza. Bitcoiny można zarabiać co 15 minut, a dostajemy je za wypełnienie captchy i kliknięcie Claim. Dostać możemy do 5000 satoshi, a dodatkowo możemy nasze wygrane pomnożyć grając w serwisie w kości. Bez pracy możemy zdobyć tu trochę bitcoinów więc myślę że warto spróbować.