Jaki VPN wybrać? Program do zmiany ip

Bezpieczeństwo, anonimowość i prywatność w internecie to niezwykle ważne aspekty w świecie, w którym wszyscy jesteśmy inwigilowani przez służby. Służby to jednak nie jedyne organizacje, które nas śledzą i gromadzą o nas dane. Wielkie koncerny takie jak Google, Facebook, czy Microsoft bezustannie gromadzą o nas dane. Są to nie tylko dane personalne, ale także dane o naszych zachowaniach, o tym czego szukamy i czym się interesujemy, ale także wiadomości jakie wysyłamy, czy to za pośrednictwem maili, czy komunikatorów. W dzisiejszym świecie, żeby być anonimowym i nie obawiać się inwigilacji trzeba korzystać ze specjalnych programów nazywanych VPN. Ale co to właściwie jest VPN? Otóż VPN to program do ukrywania ip i szyfrowania naszej aktywności w internecie, dzięki czemu zapewnia nam anonimowość. I tu pojawia się pytanie – jaki VPN wybrać, żeby być naprawdę anonimowym w internecie? Jaki VPN jest najlepszy? Jaki VPN jest godny zaufania?

Co to jest VPN?

VPN to skrót od angielskich słów Virtual Private Network, czyli jest to Wirtualna Sieć Prywatna. Co to jest VPN najprościej wytłumaczyć jako tunel pomiędzy dwoma punktami w sieci. Jednym z tych punktów jest nasz komputer, a drugi punkt – końcowy – to strona lub adres ip z którym się aktualnie łączymy. Dzięki VPN ten tunel jest zaszyfrowany i skompresowany, dzięki czemu połączenie jest szybkie i bezpieczne i pozwala nam zachować prywatność w internecie.

Ale jak właściwie przebiega takie połączenie za pomocą VPN? Po pierwsze, łącząc się za pośrednictwem VPN możemy tak jak do tej pory korzystać z internetu, jednak nasze połączenie będzie zaszyfrowane i bezpieczne. Łącząc się na przykład ze stroną google.com, połączenie z naszego komputera zostanie zaszyfrowane i będzie przebiegało przez jeden z serwerów usługodawcy VPN, by następnie zostać wysłane do strony docelowej. Oznacza to, że strona google.com zobaczy jedynie adres ip serwera VPN, a nie adres Twojego komputera. Dzięki temu, pozostaniemy anonimowi w internecie i nikt nie będzie w stanie nas śledzić czy inwigilować.

VPN jest też przydatny, jeśli na przykład jesteśmy za granicą i chcemy uzyskać dostęp do treści dostępnych jedynie dla osób o polskim adresie ip. VPN to program do ukrywania ip, ale także do jego zmiany. Oznacza to, że w programie VPN możemy wybrać połączenie za pomocą serwera znajdującego się w Polsce, co za tym idzie, nasz adres ip zostanie zmieniony na polski i uzyskamy dostęp do treści zablokowanych zagranicą. Jak zapewne słyszałeś Chiny blokują dostęp do usług popularnych serwisów takich jak Facebook, Youtube, Google, Instagram itp. Można jednak tą blokadę obejść – wystarczy używać anonimowego VPN i można normalnie korzystać z tych serwisów.

VPN jest niezwykle przydatny dla osób pobierających pliki z internetu. Jeśli pobierasz pliki z torrentów, chomikuj czy innych programów i stron, to dzięki VPN nikt nie będzie w stanie Cię wyśledzić. Jedyny ślad jaki zostawisz pobierając pliki, to adres ip serwera VPN z którego korzystałeś – czyli będziesz anonimowy i nietykalny. Ale jaki VPN wybrać, żeby być naprawdę anonimowym?

Jaki VPN wybrać, żeby być anonimowym?

W internecie dostępnych jest mnóstwo usługodawców VPN, niektóre z nich działają lepiej, lub gorzej. Niektóre z nich nie są jednak całkowicie anonimowe – pomimo zapewnień, zapisują one informacje o aktywności swoich użytkowników. Jak więc poznać, które z nich są naprawdę anonimowe? Jaki VPN wybrać, żeby uzyskać prywatność w internecie? Przestrzegam przed korzystaniem z darmowych serwerów VPN. Po pierwsze żadne darmowe VPN nie są godne zaufania. Zapisują one informacje o aktywności użytkowników i często sprzedają osobom trzecim. Poza tym, jakość usług darmowych VPN jest dość niska – połączenie jest wolne i słabo szyfrowane, a co za tym idzie nie zapewnia bezpieczeństwa. Poniżej znajdziesz listę zaufanych anonimowych VPN, które przetestowałem i z których sam korzystam. Każdy z VPN znajdujących się w zestawieniu zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo i gwarantuje, że nie zapisuje żadnych danych o aktywności użytkowników, a przy tym są to jedne z najtańszych VPN dostępnych na rynku.

PureVPN – najtańszy anonimowy VPN

PureVPN - tani anonimowy VPNPureVPN jest najtańszym VPN, który zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo, jaki udało mi się przetestować. Więc jeśli zastanawiasz się jaki VPN wybrać, a cena gra ważną rolę, to PureVPN jest świetnym wyborem. Po pierwsze posiada on serwery w 141 krajach, a wśród nich są oczywiście serwery znajdujące się w Polsce. Oznacza to, że możemy zmienić ip na polskie w dowolnym momencie przebywając w kraju lub za granicą. PureVPN ma też serwery w USA, oznacza to, że możemy wykupić amerykańskiego Netflixa i korzystać z szerokiej oferty filmów i seriali, dostępnych jedynie dla amerykanów. Oczywiście, PureVPN udostępnia superszybkie serwery bez ograniczenia transferu. Oznacza to, że możemy m.in. bezproblemowo ściągać pliki z torrentów lub programów p2p i cieszyć się niesamowicie szybkim transferem. Połączenie jest zaszyfrowane, a PureVPN nie zapisuje żadnych logów i nie śledzi aktywności użytkowników, dzięki czemu będziemy całkowicie anonimowi.

Ciekawym rozwiązaniem, które dostępne jest w PureVPN jest tak zwany split tunneling. Jest to możliwość rozdzielenia połączenia w taki sposób, że część będzie przebiegała przez VPN i będzie zaszyfrowana i anonimowa, a część łączyć się bez pośrednictwa VPN. W ten sposób możemy na przykład pobierać filmy z torrentów za pośrednictwem połączenia VPN (szyfrowanego), a jednocześnie przeglądać Facebooka za pomocą połączenia bezpośredniego (bez szyfrowania VPN). Kolejną świetną funkcją jest możliwość zainstalowania aplikacji na routerze. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy router VPN, który będzie automatycznie szyfrował połączenia wychodzące z sieci domowej. Aplikacja PureVPN dostępna też jest na telefony.

PureVPN dostępny jest w promocyjnej cenie 2.45$ miesięcznie, czyli około 10zł. Oznacza to, że zamawiając VPN na okres 2 lat, zapłacimy jedynie 240zł za dwa lata prywatności w internecie. Myślę, że jest to niska cena w zamian za anonimowość w internecie. Ponadto PureVPN oferuje 7-dniową możliwość zwrotu pieniędzy, jeśli nie będziemy zadowoleni z zakupu. Dzięki temu, zakup PureVPN jest bez ryzyka – możemy go spokojnie przetestować przez 7 dni, a następnie zdecydować, czy spełnia on nasze oczekiwania, czy jednak chcemy otrzymać zwrot pieniędzy. Jeśli zastanawiasz się jaki tani VPN wybrać, to polecam Ci przetestować PureVPN.

Przetestuj PureVPN za darmo!

NordVPN – pełna anonimowość w internecie

nordvpn-program do zmiany ipNordVPN jest firmą mającą siedzibę w Panamie, dzięki czemu nie sięga tam żadna jurysdykcja. Co za tym idzie, jest to VPN całkowicie anonimowy – nie zapisuje żadnych logów oraz oferuje niezwykle silne szyfrowanie AES-256, które zapewnia bezpieczeństwo połączenia. Niezwykle ciekawą opcją jest podwójny VPN. Podczas połączenia z internetem, nasze zaszyfrowane połączenie przebiega przez dwa anonimowe serwery VPN, dzięki czemu uzyskujemy podwójną anonimowość. Nie spotkałem tej opcji wśród żadnych innych usługodawców VPN, więc jest o funkcja unikatowa. Kolejną opcją zapewniającą całkowitą anonimowość jest możliwość płatności w bitcoinach.

NordVPN posiada serwery w 57 krajach I cały czas pracuje nad powiększeniem swojej oferty. Dostępny są także serwery znajdujące się w Polsce, więc jest to świetny program do zmiany ip na polskie. Można to zrobić za pomocą kilku kliknięć – wystarczy wybrać lokalizację serwera – Polska (Poland). Serwery NordVPN są superszybkie, więc nie odczujemy żadnego spadku prędkości łącza. Ponadto pozwala on na używanie p2p, pobieranie torrentów, czy oglądanie streamów oraz streamingu. Posiada on nawet specjalne superszybkie i zoptymalizowane serwery przeznaczone właśnie do streamingu.

Cena NordVPN to jedynie 3.29$ miesięcznie, co daje około 14zł. Kupująć NordVPN na dwa lata, zapłacimy więc jedynie 330zł, a zyskamy anonimowość i prywatność w internecie na dwa lata. Ponadto możliwe jest przetestowanie NordVPN za darmo przez 3 dni, także przy zakupie nie ma ryzyka. Jeśli podczas okresu testowego zdecydujemy, że NordVPN nie spełnia naszych oczekiwań, otrzymamy zwrot pieniędzy. Jeśli zastanawiasz się jaki VPN wybrać, żeby być całkowicie anonimowym to NordVPN jest słusznym wyborem. Jest to tani VPN o naprawdę wysokiej jakości usług, świetnym szyfrowaniu i zapewniający stuprocentową anonimowość.

Przetestuj NordVPN bez ryzyka!